Kategorieuroda i zdrowie

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów

Kiedy włosy stają się sztywne i nieprzyjemne w dotyku to znak, że najprawdopodobniej zostały przeproteinowane. Zbyt duża ilość silikonów i składników chemicznych oraz liczne zabiegi fryzjerskie wpływają na zły stan kosmyków, które z czasem tracą swój blask. Jak sobie z tym poradzić?

Naturalne kosmetyki a ich skład

Większość drogerii oferuje kosmetyki, które nasycone są olbrzymią ilością składników chemicznych. Częste mycie takimi preparatami wpływa negatywnie na kondycję włosów, dlatego dobrym rozwiązaniem są naturalne kosmetyki. Tego typu produkty zawierają roślinne składniki aktywne i pozbawione są sztucznych konserwantów. Wszelkie silikony i detergenty nie tylko sklejają włosy, ale również działają drażniąco na skórę głowy.
Głównym składnikiem produktów naturalnych są rośliny, które wnikają we włosy i poprawiają ich strukturę również z zewnątrz. Pielęgnacja włosów z wykorzystaniem kosmetyków naturalnych jest prosta i nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów.

Szampony, odżywki, olejki

Wśród naturalnych kosmetyków wyróżnia się nie tylko szampony z dodatkiem aktywnych składników, ale również odżywki i olejki. Szampony bez SLS stały się popularne jakiś czas temu i do tej pory zyskały wiele zwolenniczek. Szczególnie dobroczynny jest nawilżający olejek do włosów na bazie naturalnych składników, który polecany jest szczególnie zimą, kiedy włosy wymagają dodatkowej pielęgnacji i nawilżenia.

Dlaczego właśnie kosmetyki naturalne?

Naturalne kosmetyki to bezpieczne i przyjazne skórze składniki. Nie tylko wpływają korzystnie na kosmyki, ale również na skórę głowy. Nie zatykają porów i nie naruszają bariery lipidowej. To również mniejsze ryzyko podrażnień i alergii. Kosmetyki z naturalnych składników zawierają mniej substancji chemicznych, które często szkodzą skórze i włosom. Nie powodują wysypki, zaczerwienienia, swędzenia i pieczenia. Naturalny skład kosmetyków jest zazwyczaj prosty, stąd łatwo rozpoznać je na półkach sklepowych. To również ukłon w stronę środowiska i zwierząt, co w obecnej sytuacji jest niezwykle ważne. Naturalne kosmetyki to uniwersalność zastosowania. Mogą być stosowane przez całą rodzinę, bez względu na wiek.

Naturalne kosmetyki są skuteczne i przyjazne dla skóry. Doskonale myją i pielęgnują, nie drażniąc i nie powodując alergii. To rozwiązanie dla całej rodziny oraz oszczędność na licznych i drogich preparatach. Pielęgnacja włosów z wykorzystaniem naturalnych kosmetyków to najlepsza terapia i odpoczynek dla włosów zmęczonych licznymi zabiegami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *