Kategorieuroda i zdrowie

Rehabilitacja w domu – przydatne akcesoria ułatwiające powrót do zdrowia

W przypadku wielu typów urazów możliwe jest prowadzenie rehabilitacji w domowym zaciszu, samodzielnie bądź przy wsparciu rehabilitanta. Jednak by takie ćwiczenia prowadzone poza gabinetem fizjoterapeuty przynosiły oczekiwane rezultaty, niezbędne jest posiadanie sprzętu który pozwoli w domu powracać do dawnej kondycji i dobrego zdrowia.

Ćwiczenia z piłką

Piłki rehabilitacyjne doskonale będą się sprawdzały w domowych ćwiczeniach ogólnorozwojowych, a także relaksujących. W pierwszym przypadku dobrym wyborem będą piłki do ćwiczeń o gładkiej strukturze, wielkością dostosowane do wzrostu osoby ćwiczącej. W drugim przypadku warto sięgać po piłki pokryte maskującymi kolcami, idealnie sporządzającymi się w wykonaniu ćwiczeń rozluźniających i relaksujących. Zastosowanie piłek w domowej rehabilitacji pomaga przede wszystkim:
– w korygowaniu wad postawy,
– rozluźnić i wzmocnić mięśnie poszczególnych partii ciała,
– wzmocnić mobilność kręgosłupa,
– wzmocnić siłę mięśni (głównie grzbietu, kończyn górnych i dolnych, brzucha oraz pleców).
Ćwiczenia przy wykorzystaniu piłki mogą dobrze wpływać także na sprawność kobiet w ciąży.

Maty do rehabilitacji domowej

Decydując się na domową rehabilitacje warto zadbać także i dostępność specjalnych mat do ćwiczeń. Swoje zastosowanie znajdą przede wszystkim przy:
– terapiach manualnych,
– ćwiczeniach fizjoterapeutycznych,
– ćwiczeniach ogólnorozwojowych,
– ćwiczeniach ruchowych,
– ćwiczeniach statycznych.
Aby maty do ćwiczeń pomagających w domowej rehabilitacji spełniały swoje zadanie warto wybrać takie, które będą nie tylko komfortowe i bezpieczne w użyciu, ale równie bez większych przeszkód szybko i skutecznie będzie można je wyczyścić. Dużym atutem maty jest to, że składa się bardzo łatwo, przez co nie ma problemu z jej przechowywaniem.

Trenery równowagi w domowej rehabilitacji

W przypadku wielu systemów rehabilitacji, przydatnym w zastosowaniu urządzeniem może być trener równowagi, kształtujący postawę, niwelujący wszelkie jej wady, dzięki czemu jest skuteczny w przypadku wielu uciążliwych dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, idealnie sprawdzające się nie tylko przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych, ale również przy codziennych obowiązkach, szczególnie gdy wymagają wielogodzinnego przebywania w pozycji siedzącej. Dla ułatwienia korzystania z urządzenia, wiele trenerów równowagi posiada na wyposażeniu specjalne linki, które nie tylko wspomagają zachowanie równowagi, ale również stanowią urozmaicenie ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *