Kategorieuroda i zdrowie

Rehabilitacja w domu – przydatne akcesoria ułatwiające powrót do zdrowia

W przypadku wielu typów urazów możliwe jest prowadzenie rehabilitacji w domowym zaciszu, samodzielnie bądź przy wsparciu rehabilitanta. Jednak by takie ćwiczenia prowadzone poza gabinetem fizjoterapeuty przynosiły oczekiwane rezultaty, niezbędne jest posiadanie sprzętu który pozwoli w domu powracać do dawnej kondycji i dobrego zdrowia.

Ćwiczenia z piłką

Piłki rehabilitacyjne doskonale będą się sprawdzały w domowych ćwiczeniach ogólnorozwojowych, a także relaksujących. W pierwszym przypadku dobrym wyborem będą piłki do ćwiczeń o gładkiej strukturze, wielkością dostosowane do wzrostu osoby ćwiczącej. W drugim przypadku warto sięgać po piłki pokryte maskującymi kolcami, idealnie sporządzającymi się w wykonaniu ćwiczeń rozluźniających i relaksujących. Zastosowanie piłek w domowej rehabilitacji pomaga przede wszystkim:
– w korygowaniu wad postawy,
– rozluźnić i wzmocnić mięśnie poszczególnych partii ciała,
– wzmocnić mobilność kręgosłupa,
– wzmocnić siłę mięśni (głównie grzbietu, kończyn górnych i dolnych, brzucha oraz pleców).
Ćwiczenia przy wykorzystaniu piłki mogą dobrze wpływać także na sprawność kobiet w ciąży.

Maty do rehabilitacji domowej

Decydując się na domową rehabilitacje warto zadbać także i dostępność specjalnych mat do ćwiczeń. Swoje zastosowanie znajdą przede wszystkim przy:
– terapiach manualnych,
– ćwiczeniach fizjoterapeutycznych,
– ćwiczeniach ogólnorozwojowych,
– ćwiczeniach ruchowych,
– ćwiczeniach statycznych.
Aby maty do ćwiczeń pomagających w domowej rehabilitacji spełniały swoje zadanie warto wybrać takie, które będą nie tylko komfortowe i bezpieczne w użyciu, ale równie bez większych przeszkód szybko i skutecznie będzie można je wyczyścić. Dużym atutem maty jest to, że składa się bardzo łatwo, przez co nie ma problemu z jej przechowywaniem.

Trenery równowagi w domowej rehabilitacji

W przypadku wielu systemów rehabilitacji, przydatnym w zastosowaniu urządzeniem może być trener równowagi, kształtujący postawę, niwelujący wszelkie jej wady, dzięki czemu jest skuteczny w przypadku wielu uciążliwych dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, idealnie sprawdzające się nie tylko przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych, ale również przy codziennych obowiązkach, szczególnie gdy wymagają wielogodzinnego przebywania w pozycji siedzącej. Dla ułatwienia korzystania z urządzenia, wiele trenerów równowagi posiada na wyposażeniu specjalne linki, które nie tylko wspomagają zachowanie równowagi, ale również stanowią urozmaicenie ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *